نشست مشترک مدیرعامل پیشتازان و مدیرکل دفتر تالیف و کتب درسی سازمان پژوهش

چهارشنبه ٢١ آبان نشست مشترک مسوولین موسسه پیشتازان و مدیران دفتر تالیف سازمان پژوهش در حوزه های مختلف از جمله استفاده از فناوری روز در حوزه آموزش و پرورش برگزار گردید. حضور جناب آقای دکتر امانی مدیر کل محترم دفتر تالیف کتب درسی در این نشست فرمودند که رویکرد ما به نو آوری در آموزش به سال ١٣٧٣ بازمیگردد، که در آن سال بر اساس برنامه جدید آموزشی بسته بندی جدیدی را در قالب کیت های علوم ارائه دادیم و سازمان پژوهش و دفتر تکنولوژی استقبال بزرگی از این الگوهای جدید و فیلمهای آموزشی در قالب فیلمهای ویدئویی بعمل آمد. دفتر تالیف الان با دید جدیدی کار را دنبال میکند و از ۵ سال پیش مبحث بسته آموزشی در سازمان پژوهش مطرح گردید و صرفا کار از مبحث کتاب ، کتاب معلم و دانش آموز خارج گردید ، دراین بسته آموزشی تمام فیلمها و محتوای الکترونیک و ارایه لوح فشرده در قالب CD کتب درسی انجام گرفته ، همچنین یک نظام توزیع اجزای این بسته و در خاتمه فرهنگ سازی استفاده از این بسته ها می بایست تبیین شود.

در داخل سازمان سه نگاه جدید ایجاد گردیده: ١- فروش محصولات در حد تولید در مدرسه به بیرون ٢- مبحث تولیدات الکترونیکی روالمند و فرایند محور شده و هر کس اگر ایده ای را تولید کرده باشد خیلی سریعتر از قبل به تاییدیه منجر میشود ٣- مبحث سوم بخش تولیدات در قالب کیت و سخت افزار است که توسط سازمانهای مسوول می بایست انجام شود مثل سازمان صنایع آموزشی.

تا این لحظه یک سیاست درسی براساس تولید کم هزینه طراحی شده بود ، مثلا استفاده از لیوان بجای وسیله ای مانند بِشِر یا لوله آزمایش اما این رویکرد یکنوع نگاه فقر فراگیر را در کشور جاری می سازد . اما این انتخاب ملی در کتابهای درسی جلوی نگاه بچه های دنباله روی high tech یا تکنولوژی های بالا را می گیرد. ولی در سالهای بعد مجموعه دفتر تالیف در کتابهایش نگاه استفاده از تکنولوژی بالا را در دید بچه ها بوجود میاورید بالاخص در دروس علوم و جغرافیا و تعلیمات اجتماعی.

زیر مجموعه انتشارات مدرسه سه وظیفه خطیر دارد: ١- راه اندازی مکانیزم توزیع محصولات و تولیدات انتشارات مدرسه ٢- اتمام ساختمان انتشارات مدرسه ٣- تولید و انتشارات از قبل تمام نشده.

در ادامه آقای ارزانلو مدیر پروژه کیف الکترونیکی دانش آموزی به تشریح قابلیتهای این تکنولوژی در عرصه آموزش پرداختند. در نمایش کتابخانه دیجیتال جناب آقای دکتر امانی قول همکاری در استفاده از مجموعه کتابهای انتشارات مدرسه و کتب دفتر تالیف در قالب الکترونیکی را جهت استفاده در این media را دادند و همچنین مجموعه فیلمهای جذاب و دیدنی علوم در قالب طوطی خوش سخن بنام فندق. در پایان آقای مهندس امین دین  با present ابزارهای کمک آموزشی در قالب قلمهای هوشمند رویکرد نوین آموزش در کشور پیشرفته آموزشی از قبیل ژاپن ، کره ، سنگاپور و چین به نمایش گذاشتند و با ارائه نمایش قالبهای جدید smart pen برروی کتاب آسمانی قرآن حاضرین را به وجد آوردند. پیشتازان با رویکردی جدید در ارائه خدمات آموزشی بصورت تعاملی و جذاب از سال آتی درصدد بکارگیری کتابهاو قلمهای Smart بصورت joint شده می باشد و در همین راستا در صدد مهندسی معکوس و تولید این نوع محصولات برای نخستین بار در کشور در حوزه آموزش ابتدایی می باشد.

پیشتازان کامپیوتر ایران

اولین و برترین مدرسه تمام هوشمند کشور مطابق با آخرین استانداردهای آموزشی جهان و اولین مجموعه آموزشی مجهز به کیف الکترونیکی دانش آموزی  و قلم هوشمند تصویری و محتوا های آموزشی

تماس با ما (ساعت تماس 8 تا 16)
اینستاگرام
در خواست استخدام
پیش ثبت نام